אי-כנס

PSX_20191116_123814.jpg

אי-כנס הוא מפגש בו התוכן נקבע על ידי המשתתפים, בצורה שיוויונית ואורגנית. לרוב אי-כנס מתקיים בשיטת המרחב הפתוח, מתודולוגיה השתתפותית מתקדמת וחדשנית, אם כי ניתן גם להשתמש במתודולוגיות השתתפותיות נוספות כגון קפה עולם, קפה פרו אקטיבי ונוספות. 

אי-כנס מתכנס לרוב סביב שאלה עוצמתית בנושא עליו נרצה לדבר, אותה יחברו יוזמי האירוע יחד עם מנחה השתתפותי וועדת היגוי ממשתתפי האי-כנס. 
להזמנה שבה שאלה עוצמתית איכויות רבות- היא מבהירה מראש למשתתפים שיש להם ידע בעל ערך, שהם מוזמנים להיות שותפים ולא להיות "קהל" לדוברים נבחרים באג'נדות שנקבעו מראש... היא מייצרת סקרנות ומאפשרת למשתתפות להתחיל לגבש רעיונות או קווי מחשבה שיוכלו להציע או לפתח במפגש. 

 

מנחה השתתפותי מנוסה יכול לבנות עבורכם את התמהיל שמתאים לארגון/ קהילה שלכם, לזמן ולמקום, ולתוצרים שנבקש לייצר-  נבחר מתודולוגיית מפגש שונה אם נרצה לעורר שיח ולזהות דפוסים בחוכמת ההמונים, אם נבקש לשמוע  ולקדם יוזמות ורעיונות או אם נרצה לצלול לתוך שאלה עמוקה מבלי להגביל או לנתב את השיח והתוצרים. 

הדבר יוצא הדופן באי-כנס הוא לא רק התוצרים המקצועיים הרבים והפורים שאפשר לייצר יחד באווירה נינוחה, אלא גם מערכות יחסים שנתוות בזכות ההזמנה לשיח משמעותי בין בני אדם. 

 


 


1. אי-כנס יזמות חברתית במסגרת תוכנית "עושים פה" בחיפה- מעל 200 משתתפים בערב של הכרות והצתה של מיזמים שונים. 

2. אי-כנס במרכז הקהילתי ONE HAPPY FAMILY באי לסבוס, יוון- יום בו השתתפו כ-100 פליטים, מתנדבים ועובדים הומניטריים  בו השאלה הקוראת הייתה איך נוכל יחד לשפר את המרכז הקהילתי שלנו?

3. אי-כנס לסגל המחלקה לתקשורת של מכללת ספיר בפתיחת סמינר המחלקה.  

דוגמאות לאי-כנסים שאירחתי-

07-02-2019 (173).JPG


ראו גם-